Lajme

(VIDEO) : Shijojeni edhe njëher golin e Karim Benzemas

Sulmuesi francez ka munguar disi gjatë lojës por nuk ka dështuar kur ka pasur rastin e tij.

Në minutën e 65-të të lojës erdhi momenti i Karimit. Sulmuesi mori topin në penallti pas një loje të mirë individuale nga Vinicius dhe Benzema pasi përcaktoi fillimisht, ai e gjeti veten me ndihmën e Trapp-it i cili nuk ishte shumë i suksesshëm. Goli i parë zyrtar i Benzemas për sezonin dhe goli i parë i dyshes magjike, i cili i lejon atij të kalojë Raulin si golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e klubit , i tejkaluar vetëm nga Cristiano Ronaldo.

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *